Skip to content
Listopad 22, 2011 / Primosz

Urok automatów do gier czyli o tym że turnieje sportowe są nie tylko na boiskach

Ostatnio pisałem trochę o sporcie oraz fotografii sportowej, za to dziś chciałbym podzielić się z Wami zdjęciami z trochę mniej „sportowej” dyscypliny jaką jest gra na flippersach (pinball) czyli na szeroko pojętych automatach z kulką w środku. Zdjęcia są z soboty oraz niedzieli z „X QULTURALNYCH MISTRZOSTW POLSKI w grze na FLIPPERACH”, dane mi było już być na zeszłorocznych więc zdawałem sobie sprawę z naprawdę ciężkich warunków fotografowania. Niestety są one rozgrywane w ciasnym pomieszczeniu które nie posiada naturalnego oświetlenia a jedynie skąpe neony. Także zaopatrzony w 35mm f/1.8 ruszyłem zapolować na co lepsze kadry, trochę fot, a jakiś opis strzelę na dole posta – tak żebyście wiedzieli o czym piszę.

A teraz parę rad:

  • Wyszukujcie miejsca charakterystyczne dla jakiejś gry a jednocześnie będące detalami całej sceny (np. porzucona rakieta, piłkarki but leżacy gdzieś w szatni czy choćby guzik „Start”
  • Starajcie się uwiecznić graczy tak żeby było wiadomo że właśnie trwają zmagania ich życia, a nie żeby wychodził z tego portret z dziwną miną.
  • Szukajcie amatorów, to paradoksalnie z nimi pracuje się najlepiej, są weseli, entuzjastyczni no i przede wszystkim wolą dobrą zabawę niż pełne skupienie na grze.
  • Pamiętajcie o tym by to zawodnik był oświetlony a nie jego tło (albo inaczej, najpierw zawodnik, potem tło). Chyba że mamy jakąś artystyczną wizję zdjęcia.
  • Jeśli zostaniemy poproszeni (a najlepiej zrobić to z własnej inicjatywy) zostawmy swoje wizytówki (jeśli mamy naszą galerię w internecie) organizatorom oraz (na ile to możliwe) zawodnikom których fotografujemy. O ile to drugie zapewni na tylko parę dodatkowych wejść do galerii (więc i ciut satysfakcji), to to drugie może zaowocować darmowym wstępem oraz dostępem do backstage’u. Pamiętajmy żeby się dwa razy zastanowić nim obiecacie organizatorom swoje fotki, najlepiej to zrobić ale jasno ustalmy zasady, np. pozostaje mój podpis i bez wykorzystania w promocji.
  • Pamiętajmy przed zajęciem danej pozycji czy to na boisku czy przy automacie się upewnić że nie będzie nasza obecność utrudniać rozgrywki.
  • To chyba tyle także sprawdźcie ISO i biegnijcie robić zdjęcia. ;)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s