Skip to content
Październik 20, 2011 / Primosz

Cut cut cut

Były już zdjęcia z NYC wykonane przy długich czasach naświetlania, czas na zdjęcia z ostrym kadrowaniem. Jest to dość dyskusyjne działanie i dla wielu fotografów aż zbytnio zawęża zdjęcie tylko do jego tematu. Na szczęście należę do tych pozostałych dzięki czemu kryję nieskrywaną radość z możliwości „przycięcia” zdjęcia praktycznie tylko do tego co ważne. Należy pamiętać że takie działanie sprawdza się bardzo dobrze szczególnie do dynamicznych zdjęć. Zwróćcie uwagę na zdjęcie ściany z malowidłem twarzy – Mimo że na zdjęciu nic się nie przesuwa (ruch nie jest tu podkreślony) mina tego człowieka na malowidle nadaje zdjęciu od razu emocji przez które postrzegamy to zdjęcie jako np. agresywne.

Niestety przy kadrowaniu należy być bardzo wrażliwym na to dla kogo będą to zdjęcia – często mamy narzucone wymiary np. do albumu z zdjęciami ślubnymi. No i są okazje do których po prostu nie pasuje wąskie kadrowanie np. spotkania biznesowe, obiady rodzinne czyli wszędzie tam gdzie zależy nam na podkreśleniu „sielskości” atmosfery.

Należy pamiętać również o tym że odpowiednio kadr pionowy uwypukla pionowe linie (np. ulicę z wieżowcami, a kadr poziomy poziome (np. pasy na jezdni).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s